Audi ще представи на салона в Лос Анжелис електрическия концепт E-Tron, но в мрежата се появиха снимки на версията седан на модела.
Вестник Bild обяви, че серийната версия на електромобила ще излезе на пазара през 2020 година и се очаква, че концептът, който ще дебютира на салона да носи много от чертите на автомобила, който ще влезе в производство.
Предполага се, че моделът ще получи батерия с капацитет 100 киловатчаса, което ще е достатъчно за над 400 километра пробег с едно зареждане, а германците обещават впечатляваща динамика – ускорене от 0 до 100 км/ч да по-малко от 4 секунди. Най-интересното тук е, че седанът E-Tron GT ще е изграден върху платформата на Porsche Taycan, въпреки че хронологично моделът на Audi ще използва тази платформа при пазарния си дебют.
Анализаторите очакват, че дизайнът на концепта ще е еволюция на този на А7, а серийният модел да е реален пазарен съперник на Tesla Model S.
Прочетете още
- 16:00 Граждани с ултиматум към АПИ заради прокълнато кръстовище край Карлово
- 19:58 Тежка катастрофа на Подбалканския път, има ранени
- 15:00 „Яка мръвка" с як морал: магазин в София издирва клиенти, за да им върне… 6,20 лв.
- 14:00 Банички, цигари, цветя и... пълен блокаж: Хаос по бул. "Черни връх" в София