Повишаването на температурата на въздуха до +30 градуса и повече представлява риск за безопасността на автомобилистите. Ето защо собствениците на превозни средства трябва да проверят превозните си средства и да премахнат три елемента, за да избегнат рискове.

Кои са те, пише The Express:

Бутилирана вода

Въпреки че много шофьори спокойно оставят бутилки с вода в колата, не бива да правите това по време на периоди на повишаване на температурите.

Колкото по-високо е показанието на термометъра, толкова по-активни са химикалите в пластмасовата бутилка, които могат да попаднат във водата, което я прави опасна за пиене.

В екстремни ситуации тези бутилки могат да действат и като лупа за слънчева светлина и потенциално да причинят пожар вътре в превозното средство.

Най-безопасният начин на действие е просто да извадите бутилката от превозното средство, за да осигурите както безопасността на превозното средство, така и свежестта на водата.

Лекарства

Дори безобидни лекарства без рецепта, като парацетамол или сироп за кашлица, могат да станат опасни в гореща кола. Ако оставите опаковка болкоуспокояващи в колата си в жегата, има голям риск те да загубят ефективността си или дори да бъдат опасни.

Повечето болкоуспокояващи и лекарства без рецепта са ефективни само при температури до 25 градуса. Ако се оставят на по-топло място, те не само няма да помогнат, но и могат да влошат симптомите.

Слънцезащитен крем

Слънцезащитният крем е друг продукт, който рискува да се превърне в проблем, ако бъде оставен в гореща кола. Може да се развали вътре в бутилката и дори да се спука поради налягане от високи температури на въздуха.

Ако е лежал дълго време в затворена гореща кола, по-добре е да го смените с нов и да не го оставяте в колата в жегата.

Не се препоръчва също така да съхранявате в колата храна, която може да се размрази или развали, както и да оставяте животни в затворено пространство дори за кратко време.