Компанията Porsche публикува видео, в което разказва за най-скъпите автомобили на марката, продавани някога на аукцион. В списъка влизат участникът от сериите Can-Am - Porsche 917/30 Spyder с 1200 к.с., „пътническа” версия на прототипа от сериите „Льо Ман” - 911 GT1, както и легендарното 956, което печели „24 часа на Льо Ман” през 1983 г.
„Най-евтино” се оказва Porsche 917/30 Spyder. Състезателният прототип с номер на шасито 917/30-004 е продадено на търг за 3 млн. долара. По средата се разполага Porsche 911 GT1 Strassenversion, което развива 800 к.с., а за него да платени 5,665 млн. долара.
Съответно най-скъпото Porsche е прототип от „Льо Ман” - 917 K, който е оборудван с 5,0-литров V12 с мощост 609 к.с. и 563 Нм въртящ момент. За този автомобил са платени 14 млн. долара.
Видеото е поредното от серията на Porsche, в което компанията показа любимите 5 автомобила на Волфганг Порше, най-добрите коли на марката с въдушно охлаждане, машините с най-добро ускорение, петте най-леки и петте най-важни коли на марката.
Снимка и видео: Porsche
Прочетете още
- 09:00 Истината, която не влиза в ефир: защо телевизиите мълчат за Каблешково
- 17:00 Камера засне вандали в Стара Загора
- 12:00 От нож към лютив спрей: училището вече не е място за знания, а за самоотбрана
- 16:02 Нова версия за разстреляния питбул: Стопанинът му се разминава на косъм от куршумите СНИМКИ