Гнусна кибератака на онлайн урок за шестокласници от германско училище беше извършена в Хайделберг. Неизвестни лица възпроизведоха на детските компютърни екрани материали с порнографско и десноекстремистко съдържание.
Администрацията на училището веднага се е свързала с полицията, след като стана известно за инцидента. Полицейските IT специалисти, както и служителите на държавната сигурност, започнаха разследване на инцидента.
Това не е единственият случай на кибератаки на онлайн училищни уроци в последно време, съобщи bild.de. Подобни инциденти са съобщени в четвъртък от училища в Хесен и Бавария. По време на урока децата са били "обогатени" с порнографски материали.
Това ли го очаква онлайн обучението?
Прочетете още
- 18:00 Не ходете на гробища в Асеновград след 17:00 ч. - заключват ги
- 14:00 Скандал пред детска ясла във Варна: Жена твърди, че е напръскана с лют спрей от шофьорка ВИДЕО
- 16:00 Столичният "Обеля" се връща към корените си - заприлича отново на блато СНИМКИ
- 19:00 История с пълно 6 по доброта: Момчета върнаха изгубен телефон на майка с бебе