Благоевградчанин успя да спечели съдебна битка с чуждестранна застрахователна компания за случай от преди 4 години, когато бил в Гърция, съобщи struma.
Докато чакал на червен светофар на кръстовище, колата му била ударена отзад от друг автомобил, шофиран от грък, който имал сключена застраховка "Гражданска отговорност".
В следствие на удара нашенецът получил леки наранявания - навяхване на шийни прешлени, натъртване на меките тъкани на гръдния кош и контузия на поясната област. Счупвания нямало, а състоянието му не е било опасно за живота.
Заради огромния стрес, който преживял, благоевградчанинът решил да потърси правата си в съда.
От застрахователната компания му предложили да решат казуса извън съда, а цената, на която те оценили страданията на нашенеца, възлизала на 800 евро. Той не се съгласил и завел иск за обезщетение в размер на 10 000 лв.
В съда, с помощта на адвоката си и множество експертизи, успял да докаже, че е изживял силен стрес и болки, продължили с месеци в следствие на камшичния удар. Доказателствата били неуспорими и съдия Г. Яхова от Районен съд Благоевград отсъди в негова полза, като постанови гръцката застрахователна компания да изплати на пострадалия 10 000 лв.
Прочетете още
- 19:57 Никола Цолов подкара първия си болид от F1 в сърцето на София СНИМКИ и ВИДЕО
- 21:00 8 учтиви начина да откажем покана за събитие
- 09:00 Градусите скачат, а с тях и рискът за колата: как да подготвим автомобила за екстремните жеги
- 08:00 Eдин от основните митове за опасностите от кафето е развенчан