Мъжът, успокоил Кирил Петков пред прокуратурата, е Сенсей Явор Дянков. Дянков е първият учител по карате на съпредседателя на ПП и близък семеен приятел с бащата на Кирил - Петко Петков.

"Само да ти кажа... уредено е всичко, няма да се притеснявате, говорено е. Горе главата, с баща ти сме ги хванали нещата...да знаеш", с тези думи неизвестен мъж успокои съпредседателя на "Продължаваме промяната" Кирил Петков минути, преди да получи обвинението си.

На видео, публикувано във фейсбук профила на ПП, се вижда как Петков с усмивка вижда мъжа и се обръща към него със Сенсей. Последва една продължителна прегръдка и успокоение от страна на господина, че "всичко е уредено". Впоследствие от ПП монтираха видеото и изрязаха тези кадри.

Петков се яви в прокуратурата, за да получи обвинението си за ареста на Борисов ВИДЕО

Сенсей произлиза от каратето и означа "учител". Самият Петков е тренирал близо 10 години, а негов Сенсей е бил именно мъжът, който го успокоява пред прокуратурата, предаде "24 часа". Петков дори притежава кафяв колан - степен преди черния. 

"Аз съм семеен приятел с бащата на Кирил - Петко Петков, който е много сериозен майстор по бойни изкуства. Той ми го доведе и го включих в голямата детска група", споделя Сенсей Дянков в свое интервю пред "България днес". 

Мъж шепти на Петков: Уредено е всичко, няма да се притеснявате ВИДЕО

Явор Дянков е роден е на 17.01.1961 година в град София, България. В момента е президент на международна холдингова група от компании, която включва фирми за внос, износ, реекспорт, инвестиции и бартерна търговия с промишлени стоки и иновации. Председател на Българската Шотокан Карате-до Федерация, която от 1990 година е член и официален представител за България на Японската Карате Асоциация (J.K.A.). Председател на Българската Джу-джицу Асоциация , която от 1989 година е член и официален представител за България на Световната Джу-джицу Федерация (W.J.J.F.) и Световната Джу-джицу и Кобудо Организация (W.J.J.K.O.). През 2000 година на Европейски конгрес към Японската Карате Асоциация, състоял се в Англия, е избран единодушно за Председател на Карате федерациите, членуващи към Японската Карате Асоциация на Балканския полуостров. Същата длъжност заема и като Председател за Балканските и Прибалтийските страни на Световната Джу-джицу Федерация и Световната Джу-джицу и Кобудо Организация от 2012 година.

Като ученик е тренирал Джудо в отбора на Левски - Спартак при известния български треньор Цветан Хаджийски. Започва да се занимава професионално с Карате през 1978 година под ръководството на изтъкнатия унгарски майстор Сюч Тибор 7 дан, който посещава многократно България още в периода, в който Карате е забранено за практикуване в страната. Защитава 1 дан (1985 г.) пред комисия от японски майстори ръководена от изтъкнатия карате - майстор Масотоши Накаяма 9 дан и основател на Японската Карате Асоциация през 1955 година. Това е първият Карате съюз в Япония, дълги години ръководен от Масотоши Накаяма (1913- 1987 г.), пряк ученик на бащата на модерното Карате - до Гичин Фунакоши (1868 - 1957 г.). Следва защита на 2 дан, 3 дан, 4 дан и 5 дан по Карате Шотокан пред комисии на Японската Карате Асоциация, ръководени съответно от изтъкнатите японски Карате - учители: Норихико Ида 8 дан - единственият Дзен - будистки монах в Японската Карате Асоциация, Сатоши Миядзаки 7 дан, Ясуики Фуджинага 6 дан, Садашиге Като 8 дан и Тецуике Асай 8 дан. Това прави шиханЯвор Дянков първият и най-висок дан в България, световно признат и удостоверен чрез дипломи връчени му от Японската Карате Асоциация. Взима участие в различни състезания и турнири в България и чужбина, на които завоюва многобройни успехи.

Връх на спортно-състезателната му кариера е изборът му за капитан на европейския отбор по Кумите за срещата с Япония за купа Ибус по Шотокан, проведена през 1987 година в Унгария. Тогава Европа за първи път побеждава отборно на Япония, което за времето си беше сензация. През 1987 година по препоръка на Японската Карате Асоциация, заминава за Русия (тогава СССР),където съдейства за създаването на Карате организация. Посещава многобройни градове и школи, където се запознава не само с бита и душевността на руските бойни изкуства, но също и с техните традиции.