Неправилно спрян автомобил в района на кръговото движение на 4-ти километър в София създаде затруднения и риск за пешеходците, сигнализира гражданка в социалните мрежи.

Случаят е от днес около 13:30 часа, в посока зала „Арена София“ – едно от най-натоварените кръстовища в столицата. По думите на очевидката, автомобилът е бил спрян за престой на място, което пречи на безопасното преминаване на пешеходци.

Жената споделя, че за първи път изпитва затруднение да пресече в този участък, въпреки че често преминава оттам. Заради спряната кола тя била принудена да търси алтернативен маршрут и в крайна сметка преминала през храстите, за да достигне до автобусната спирка.

По думите ѝ ситуацията е особено рискова, предвид интензивния трафик в района. Макар в случая да е било светло, тя изразява притеснение какво би се случило при по-лоша видимост или през нощта, когато опасността от инциденти е още по-голяма.

Очевидката твърди, че е направила опит да сигнализира на водача за неправилното спиране, но без резултат.

Случаят отново поставя на дневен ред проблема с неправилното паркиране и спиране в ключови точки на столицата, което често застрашава не само трафика, но и безопасността на пешеходците.

Вижте  и цялата публикация, споделена от затруднената пешеходка: 

"Днес – 18.03.2026 г., 13:33 ч., кръговото на 4-ти км, посока зала „Арена София“

СВ 6339 ТА

Минавала съм неведнъж пешеходно през конкретното кръгово движение, но за пръв път ми се случва да се спра и да започна да се чудя какво се случва и как да процедирам, така че по възможно най-безопасния начин да пресека, за да стигна до автобусната спирка.

Всеобщ факт е колко натоварено е това кръгово движение, вследствие на което всеки водач на превозно средство, както и пешеходците, трябва да бъдат максимално внимателни.

Не знам какъв е случаят на дамата, която стоеше зад шофьорското място на въпросния автомобил, спрял за престой, но със сигурност затрудняваше придвижването на пешеходците, както и безопасността им. Положителното в случая е, че беше по светлата част на денонощието, когато видимостта е по-висока. Не искам да си представям какво би било, ако беше в тъмната част, защото съм ставала свидетел на опасно пресичане (изскачане) на пешеходна пътека точно в това кръгово късно през нощта, като човекът беше облечен изцяло в черни дрехи.

В крайна сметка избрах най-безопасния начин на пресичане, а именно да мина отдясно на автомобила, през храстите. Опитах се да дам някакъв знак на дамата водач, че е недопустимо такова спиране, но тя, може би напълно умишлено, за да избегне подобни ситуации, се беше обърнала на другата страна.

Може би дамата, избирайки точно това място за престой, е предвидила да не затрудни движещите се автомобили, но не е предвидила, че ще създаде неудобство на пешеходците."