Велосипедист, претърпял тежко падане на улица в Бургас, благодари на своите съграждани, които не останали безучастни. Мъжът паднал с колелото си край подлез в морския град.

Иво И. пострадал сериозно, като е с разтегнати сухожилия, охлузвания, а рамото му се извадило. Свидетели на инцидента станали бургазлии, които веднага се притекли на помощ.

Иво И. споделя, че е бил в безпомощно състояние, като подкрепата им до идването на медиците е било изглючително нужна.

"Всичко стана толкова бързо, че в паниката не успях да благодаря и да стисна ръцете на мъжете, които ми помогнаха, когато лежах паднал в локвите на земята днес, под дъжда, и не можех да стана, за да изчакам Бърза помощ в безпомощно състояние. Благодаря ви, ако четете това!", пише мъжът, използвайки една от групите на Бургас в социалните мрежи.

Иво И. твърди, че на въпросното място са падали и други, като призовава бургазлии да бъдат бдителни.
 
"Хубаво падане с колелото преди подлеза до заведението Gotti. Хлъзгав терен, а се оказва, че доста хора са пострадали на същото място. Хора, внимавайте!", допълва той.
 
Може само да се надяваме в социалните мрежи да има все повече разкази за добрина и подкрепа между хората, а не за агресия и злоба.
 
Разказът на бургазлията, сполетян ненадейно от беда, показва, че съпричастността не е изчезнала от обществото ни.