Поредна доза наглост на пътя – този път от Благоевград. Снимка и гневен коментар в социалните мрежи разпалиха недоволството срещу една от най-упоритите „епидемии“ по улиците – безумното паркиране.
Публикацията е на благоевградчанката GeryDobreva в групата „Забелязано в Благоевград“, а думите ѝ звучат като присъда за добре познат сценарий.
„Ей това вече е върхът на наглостта. Паркинг има, места има, ама не — трябва да се паркира така, че да пречи на всички останали“, пише тя.
И ако някой си мисли, че става дума за „малка грешка“, авторката е категорична – не, това е съзнателно поведение.
„Това не е просто "грешка", това е пълно неуважение към хората наоколо“, подчертава благоевградчанката.
Картина, която всеки шофьор у нас познава до болка – коли, спрени напряко, върху тротоари, пред входове или така, че блокират останалите. И винаги с едно и също негласно оправдание: „Аз съм за малко“.
Само че „малкото“ за един се превръща в проблем за десетки.
„Всеки бърза, всеки има ангажименти, но явно някои смятат, че са над всички правила“, пише още тя.
И тук идва същинският въпрос – не е ли точно това причината хаосът по улиците да изглежда като нещо нормално?
„После се чудим защо няма ред и защо всичко е хаос… Е, защото всеки втори решава, че може да прави каквото си иска“, гласи още публикацията.
Най-тъжното? Че подобни случаи вече не впечатляват никого. Те са ежедневие. И както самата авторка отбелязва – утре ще е същото.
А решението не изисква нито законови промени, нито милиони инвестиции.
„Малко мислене и малко уважение не струват нищо.“
Прочетете още
- 09:00 Над 300 хиляди българи имат имен ден днес: Ето идеи за пожелания, с които да ги поздравите!
- 11:00 Риболов в дупките: Жители на "Овча купел" с иронична благодарност към кмета за ул. "Кукуряк"
- 10:00 "Живеем в кенеф!": Мъж показа абсурдни паркирания в столичен квартал СНИМКИ
- 12:00 Запълниха дупки на паркинг с ... дървени трици СНИМКИ