След бруталния клип от месец ноември, който запечатва момента, в който докторът прегазва кучето Мая с автомобила си, недоволството отново нарасна. На кадрите от видеото се вижда как, след като блъска кучето, автомобилът спира, шофьорът излиза, но вместо да помогне, си тръгва. След случая д-р Цоневски беше освободен от длъжност.
Прегазенето куче Мая е било живо, заради тежки увреждания е евтанизирано
Сега според протестиращите той отново е на работа във Военномедицинската академия. При наша проверка името му все още е вписано в сайта им в екипа по Гръдна хирургия.
От ВМА не отговориха на запитванията дали д-р Ненад Цоневски действително отново е на работното си място, съобщи БТВ.
От Софийската районна прокуратура заявиха, че има образувано досъдебно производство, разследването продължава и има повдигнати обвинения.
Протестиращите настояват той да бъде отстранен незабавно и да понесе отговорност.
София и Варна протестираха след случая с прегазеното куче Мая
Прочетете още
- 09:45 Сняг в Родопите! Зимна приказка в село в Пловдивско СНИМКИ
- 14:00 На час от Пловдив: Зимата се завърна с пълна сила в Родопите ВИДЕО+СНИМКИ
- 11:00 Вижте изстрелването на Artemis II, заснето от борда на пътнически самолет ВИДЕО
- 13:00 Изоставиха малко кученце в пловдивско село. Ще намери ли дом? СНИМКИ
