Състоянието на зелената площ край военен паметник разгневи някои жители на Сливен. Тревата край монумента на Шести артилерийски полк е сериозно избуяла, като е успяла да надделее по ръст над декоративните цветя. 

За ситуацията алармира Станимир Василев, който намира гледката за нередна. 

"Този паметник олицетворява саможертвата на нашите деди, това зеленото под него е олицетворение на немърливостта на нашата община. Срам и пълна липса на инициатива от страна на управляващите тази територия", гневи се Василев. Той разпространява и снимки на обновения преди няколко години паметник и градинката около него.

 Публикацията му събира десетки реакции, а сливналии са категорични, че тревата трябва да се поддържа, защото това е минимален жест на уважение към стотиците паднали воини, чиято жертва символизира монумента.

"Тази сутрин докато водех сина ми на училище, коментирахме с него колко тревясали са тротоарите около двора на училището... Община Сливен да знае, че и на 10-годишните им прави впечатление немърливостта ви", твърди Емилия Мурзова.

"А новите плочки вече тревясват и се клатят. Що ли така? Иначе - респект към Общината, че най-сетне социализира този изключителен монумент!", пише Мирияна Иванова.
 
"А някои паметници са вандалски надраскани от години и не знам вече кого да сезирам — никой не обръща внимание (майката с детето близо до църквата "Цар Борис", този пред залата на щангистите, паметните плочи на загиналите във войните в градската градина и др.)", заявява Емануела Гочкова.
 
Реставрацията на паметника на Шести артилерийски полк е завършена през лятото на 2023 г. Монументът на Шести артилерийски полк е открит през 1924 г. Изграден е с лични средства на войниците и офицерите, които се завръщат живи от фронтовете на трите освободителни войни в началото на XX век. Представлява фигура на артилерист с насочена към Одрин ръка, стъпила върху постамент.

Скулптурата е направена от бял врачански камък и представлява изправен артилерист, сочещ с ръка на югоизток към града на българската бойна слава – Одрин. Върху паметника са изписани имената на близо 400 загинали офицери, подофицери и войници. Има и надписи „1912-1913 г.”, „1915-1918 г.”, както и „На тези, които останаха да ни чакат по бойните полета”.

  През 1933 г. със специален протокол на Министерството на войната паметникът е заведен в специален регистър на военните паметници у нас.