23-годишната Габриела Красимирова е една от жертвите в тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“, случила се край Стара Загора вчера сутринта. Припомняме, че катастрофата доведе до смъртта на още двама души, а друг пострада.
По информация от разследващите органи младата жена се е движела в посока София със своя автомобил Honda CR-V, произведен през 1998 г. На около километър преди отбивката за Стара Загора тя е загубила контрол, след което колата е преминала през разделителната мантинела и се е озовала в насрещното движение. Там последвал челен удар с автомобил, пътуващ към Бургас.
В резултат на силния сблъсък на място са загинали 59-годишният шофьор на другия автомобил и 60-годишната му спътничка. Трети пътник - 34-годишен мъж - е настанен по спешност в УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“, където лекарите съобщават, че състоянието му е стабилно и няма пряка опасност за живота му.
Катастрофа със загинали затвори АМ "Тракия", автомобили са строшени* СНИМКИ
По случая вече тече разследване под ръководството на Окръжна прокуратура - Стара Загора. Предстои експертите да изяснят какво точно е довело до загубата на управление и трагичния изход. Междувременно информацията за инцидента предизвика бурни реакции в социалните мрежи, като част от коментарите бяха насочени срещу загиналата млада жена и съдържаха обиди и спекулации.
В подкрепа на Габриела нейна близка приятелка - Виктория Недкова - публикува емоционален пост, в който призова хората да проявят човечност и да спрат с нападките към човек, който вече не е сред живите.
Нейните думи публикуваме без редакторска намеса:
"Днес искам да кажа нещо, което ми тежи от дъното на душата.
Една от най-близките ми и най-добрите ми приятелки загуби живота си в катастрофата на магистралата, за която повечето знаем. И освен огромната болка, която разкъсва сърцето ми, има нещо още по-отвратително – омразата и злобата в коментарите на хора, които дори не я познаваха. Хора, които си позволяват да я обиждат, да измислят истории, да я наричат „кифла“, да я съдят за това, че карала джип… А този „джип“ беше старият ѝ Honda CR-V от 1998 година – проблемен, труден за поддръжка, но единственото ѝ средство да стига до всички краища на България, където се разкъсваше, за да бъде до хората, които обича.
С тази кола тя пътуваше до вкъщи, за да види майка си и брат си. До София, за да бъде с баба си по време на лъчетерапиите. До Варна – при приятеля си и на втората си работа. До Пловдив – да учи. Животът ѝ беше непрекъснато движение, борба, грижа… не материални глезотии, както злобно си измислят хората, които нямат и най-малка представа коя беше тя.
Тя беше най-борбеният, добър и чист човек, когото съм познавала. Човек с огромно сърце, който се раздаваше докрай – за приятели, за семейство, за напълно непознати. Никога не отказа помощ, никога не се оплака. Дори когато беше смазана от умора и животът я беше притиснал до стената, тя продължаваше с усмивка, с последните си сили, но с душа, която грееше. Излъчваше обич и сила, които трудно се срещат в този свят.
Благодарна съм на живота, че ме срещна с нея. Че я познавах, макар и за малко. И ме боли до лудост, че няма да я видя отново. Светът загуби уникален човек… а вместо да помълчи, да прояви съчувствие и да уважи паметта ѝ, го оплю. Може би наистина светът не заслужава такива прекрасни души като нея.
Съжалявам от цялото си сърце за нея, за семейството ѝ, близките ѝ. Съжалявам и за загиналите родители и раненото момченце. Трагедията е огромна. В този ден загинаха трима невинни човека.
И затова моля – ако е останала поне малко човещина, поне капка съвест в душите ви – мислете, преди да пишете. Преди да нападате. Преди да обиждате. Преди да обвинявате някого, когото не познавате. Защото думите болят. А понякога убиват повече от всичко останало.
Обичаме те Габи и ще ни липсваш много! От твойте приятели в Пловдив, които си те чакахме и ти така й не дойде.
Почивай в мир мило другарче."
Приятелят на Габриела, Васил Александров, също изрази скръбта си, като сподели във Facebook профила си тяхна обща снимка.
„Отиде си моето другарче, моята любов, моята подкрепа, моето всичко! Всичко, което съм днес го направи ти. Почивай в мир любов моя!“, написа той.
Екипът на GlasNews.bg изказва съоблезнования на семействата и близките на загиналите!
Прочетете още
- 10:00 Кал, мръсотия и разруха: Столичани алармират за детска площадка в ужасно състояние СНИМКИ
- 09:01 Исторически момент: две роботизирани системи започнаха работа в една болница ВИДЕО
- 11:00 Доброто съществува: Карловец върна изгубено портмоне
- 08:00 Водещ микробиолог: Антибиотиците трябва да се запазят като „вълшебно оръжие"