След като олиото изведнъж стана луксозна стока и е на път да стане супер дефицитна, с космическите си цени, които всекидневно се сменят, бакалия у нас намери решение - предлага го на... изплащане!
Така всеки, който иска да се сдобие със слънчогледовата мазнина – я за салатката, я за манджата, може да поиска от магазинера да я плати на вноски – на три пъти, по 2 лева и 50 ст. Така бутилката излиза "скромните" 7,50 лв.
Олиото в магазина отново ще поскъпва. Цената ще гони 7,50 лв
Снимката с олиото вече обиколи социалните мрежи и предизвика истински бум и негодувание сред фейсбук потребителите, които се надпреварват да коментират, че като няма олио, ще минат на зехтин – то и цените между двата продукта са на път така или иначе да се изравнят.
Други се заричат, че спират да купуват, докато цените не влязат в норма, още повече, че допреди дни производителите ни обяснявали как сме имали запаси, които явно изведнъж са пуснали крака.
Трети пък категорично отричат да повярват, че това е истина и предполагат, че снимката е колаж.
Даже и така да е – фактът е повече от смущаваш. Обедняването ни е на лице, цените на всички стоки и услуги галопират, инфлацията катери с часове, войната чука на вратата ни, а властта – тя замита проблемите и обещава решения, но някога.
Сметката ни: Горивата скочиха здраво. До дни поскъпване на хляба и на олиото
Прочетете още
- 17:06 Отцепиха главната улица в Пловдив СНИМКИ
- 18:00 Кражба без капка съвест: Мъж обра баща с дете и тръгна да тегли пари СНИМКИ
- 19:15 Доброволци от "Браво Пловдив" ремонтираха компрометиран участък до кампуса на ПУ СНИМКИ
- 19:00 Такси блъсна дете в Русе и избяга – ММА боец заплаши с протести, ако шофьорът не бъде открит