Най-вероятно самоделното взривно устройство за атентата срещу главния прокурор Иван Гешев е бил поставен във въздуха, върху знак или нещо друго. Това каза Добромир Димитров, експерт по експлозиви, който е бил част от Специализирания отряд за борба с тероризма.
По думите му доказателство за това, че взривът е бил във въздуха е липсата на взривна яма и следите по дърветата около пътя.
Експертът уточни, че едно самоделно взривно устройство може да е по-слабо, но може и да е равни или по-силно от военните. Материали за сглобяването му обикновено се намирали там, където има минна дейност.
Ясен Тодоров коментира твърдението, че атентатът срещу Гешев е инсценировка
„Има как да се направи точно проследяване по тези факти. Вероятно ще хванат клетките и движението на хората“, смята Димитров.
Той е категоричен, че няма как този взрив да е бил с 3 кг тротилов еквивалент, защото би предизвикал много по-сериозни поражения. Може да е от 72 грама тротил до максимум до 1 кг, но не повече, уточни експертът в ефира на bTV.
Според него най-вероятно става въпрос за предупреждение към главния прокурор.
Приключи огледът на мястото, където избухна взрив срещу Гешев
Прочетете още
- 16:00 Влакът София-Русе се превърна в пещ - кога ще умре някой, за да се вземат мерки?
- 21:14 Кадри, открити на 5800 м, разкриват мистерията около смъртта на алпинисти ВИДЕО
- 12:00 Вандализъм за спорта? Люлински хулиган остави следа и възмущение СНИМКА
- 17:00 Шофьор блъсна триколка с дете на пешеходна пътека в Шумен и дори не разбра