Близки на убития Митко от Цалапица за пореден път се събраха за протест пред Съдебната палата в Пловдив малко преди да започне делото пред районните магистрати срещу двамата братя Динкови. Протестиращите бяха с плакати в ръце, на които пишеше “справедливост”. Пред съда се чуват викове -“Заровиха жив човек , никой не даде шанс на Митко да живее”, пише TrafficNews.bg.
Припомняме, че според акта на прокуратурата, обвинението срещу Борислав и Валентин е за лично укривателство. За това престъпление законът предвижда лишаване от свобода до пет години. Близките на Митко категорично не са съгласни с държавното обвинение, защото смятат, че братята не са укриватели, а съучастници в убийството. Жители на селото, дойдоха да подкрепят близките на убития,като заявиха, че протестите продължават, защото двамата братя не са укриватели, а съучастници.
Първи думи на майката на Митко след екстрадирането на Рангел Бизюрев ВИДЕО
„Защо разделят делото, единия близнак е виновен колкото Рангел”, заяви вуйчото на убитият Митко. Майката на убитото момче Атанаска Бакалова заяви пред медиите , че всички протестиращи не са съгласни с държавния обвинителен акт.
„Те са съучастници в убийството на Митко. От самото начало не искаме това дело да продължава. Нито един от тях не се обади на 112, за да даде първа помощ, а Борислав дава идеята да заровят Митко. Извозват тялото на Митко до полето. Имат 100% съучастие. Искаме държавата да си свърши работата. Това е ОПГ и има човек, който им помага да натоварят тялото в автомобила. Надяваме се това дело за укривателство да бъде приобщено към делото за убийството на Митко”, категорична е Атанаска.
Бакалова припомни, че след 12 дни ще стане 1 години от убийството на детето ѝ, като заяви още, че няма да се спрат с протестите и ще се бори за справедливост за Митко, докато е жива. Делото срещу Рангел Бизюрев по обвинението за умишлено убийство ще се гледа след два дни пред Окръжен съд Пловдив.
Бизюрев разказа пред съда цялата история за убийството на Митко
Прочетете още
- 14:00 Как да си направим кална алея пред блока – пловдивчанин ни показа СНИМКИ
- 12:00 Ще се къпят в щастие: три зодии, които ще имат късмет до края на април
- 15:00 Баба къса теменужки в Морската градина, в Мрежата се разрази дискусия СНИМКИ
- 13:22 Зверско задръстване на изхода на Симитли по пътя за Кулата СНИМКИ