През изминалата нощ Русия е извършила масирана въздушна атака срещу Украйна, използвайки 267 дрона, съобщиха украинските военновъздушни сили.
Според данните украинската противовъздушна отбрана е успяла да свали 138 от безпилотните летателни апарати, докато още 119 дрона са изчезнали от радарите, след като са били заглушени от радиоелектронни системи.
Освен дронове, Русия е изстреляла и три балистични ракети, насочени към различни украински територии.
В резултат на атаките са нанесени щети в пет области на Украйна, включително Днепропетровска, Одеска, Полтавска, Киевска и Запорожка.
През последните месеци Русия почти всяка нощ атакува Украйна с дронове, целейки да изтощи украинската противовъздушна отбрана и да затрудни реакцията на военните сили, отбелязва Ройтерс.
Шкембе войвода 10:55, 23.02.2025
Стига сте писали глупости, как така ги свалят всичките, а от Бандерия не остана нищо, цялата е в руйни и на тъмно, и на студено.