Около 30 километра е опашката от товарни автомобили на автомагистрала "Марица" пред граничния контролно-пропускателен пункт с Турция "Капитан Андреево" - от входа на пункта до пътен възел "Любимец", съобщи за БТА началникът на сектор "Пътна полиция" в Областната дирекция на МВР - Хасково Иван Расоков.
Двуредовота колона от тирове е обичайна за това време на годината - причината е увеличеният брой превози в навечерието на коледните и новогодишни празници, обясни Расоков. Освен "Магистрална полиция" в охраната и осигуряването на безопасност са включени и други служби - патрули от полицейския участък в Любимец, районното управление в Свиленград, "Гранична полиция", жандармерия и служба "Миграция".
Вчерашният ден бе белязан от инцидент на опашката, при който 42-годишен водач на камион със сръбско гражданство не се подчини на полицейска разпореждане, прояви агресия и събори на земята младши инспектор от управлението в Свиленград.
Прочетете още
- 09:00 Силвена Роу със сълзи на очи в Хисаря: Затваряме една врата от нашата семейна история ВИДЕО
- 10:00 Торба с вода полетя от балкон в Пловдив: „детска шега" ли е това?
- 11:00 21-годишният Росен се бори за живота си – шансът му струва 5400 лв., които семейството няма
- 12:00 Снежен капан на "Петрохан": Диана Русинова обвини държавата в липса на договори за почистване СНИМКИ+ВИДЕО
