Военноморските сили (ВМС) на Република България изпълниха успешно задача по разузнаване и унищожаване на безпилотен плавателен апарат, съобщиха от Министерството на отбраната.
На 15 септември ВМС, във взаимодействие със съюзни сили и средства, откриват повреден надводен дрон на около 80 км източно от Варна във водите на Черно море.
Извършено е разузнаване на обекта, след което е унищожен на 16 септември, при което не се е наблюдавал вторичен взрив. По време на операцията от ВМС на Република България са участвали вертолет, катер и кораб, като са взети всички мерки за обезопасяването на корабоплаването в района.
Силите и средствата на ВМС участваха в изпълнението на задачата след получено разрешение от началника на отбраната за предприемане на действия по разузнаване, унищожаване и гарантиране на безопасността на корабоплаването.
Снимката е илюстративна / ВМС - архив
Прочетете още
- 20:11 Метрото преля: Хиляди се втурнаха към протеста, София е блокирана под земята ВИДЕО
- 15:00 Майка: Щеше да се случи най-лошото, някой пазеше детето ми!
- 14:00 Инфлуенсърка и семейството ѝ на косъм от пътен инцидент на магистрала ВИДЕО
- 18:00 Коне в парк "Туристическата градина" в Самоков - чакат да стане готова ледената пързалка?
1127g 17:55, 16.09.2025
Ze sf 16sep17.54m