Ден на траур е обявен в община Белица за днес в памет на двамата местни лекари, които починаха от коронавирус, съобщиха от общината.
С това местните жители ще отдадат почит на д-р Муса Вакльов и неговия син д-р Емил Вакльов.
Доктор Муса Вакльов е бил личен лекар, като е лекувал хора от населените места в община Белица. Неговият син, д-р Емил Вакльов, пък е работил в частната болница в Благоевград.
Как спите нощем, професор Атанас Мангъров?
В заповедта на общинския кмет е посочено, че се забраняват всички празненства, отменят се и обществени мероприятия. Знамената на всички сгради ще бъдат спуснати наполовина.
И бащата и синът са практикували като лекари, вероятно коронавирусът е тръгнал от д-р Муса Вакльов, който се е заразил, преглеждайки шивачки от цеха в Разград, който бе огнище на коронавирус.
Първо в "Пирогов" почина бащата, а седмица след това и синът. Майката също е заразена, тя е медицинска сестра и е на командно дишане в болницата.
Трагедия в сем. Вакльови: И синът, д-р Емил Вакльов, почина от COVID-19
Прочетете още
- 21:09 Майката на Митко от Цалапица: „Няма да спра, докато не получа справедливост за детето си"
- 16:56 Прокуратурата с проверка за теча на информация, разгласена от жената на Васил Костадинов
- 21:00 „Китайският Нострадамус", предсказал войната с Иран, направи ново изявление
- 19:29 „Оставка на Васил Костадинов!" отекна в столицата ВИДЕО