Жител на Бургас сигнализира в социалните мрежи за хроничен проблем със замърсяването в района на училище в града, като сподели снимки, показващи натрупани отпадъци около контейнери, спирка и зелени площи.
По думите му през последните дни е станал свидетел на различни подходи при почистването на подлеза в района. „Първата госпожа замиташе боклуците в шахтата, а другата – от днес – събираше отпадъците в черен чувал“, пише той, като подчертава, че проблемът не е само в начина на почистване, а много по-дълбоко – в отношението на хората към градската среда.
„Боклукът на града сме ние – действието и отношението към средата ни. А средата е всичко. Не ми харесва, в какъв град живея!“, допълва бургазлията, изразявайки разочарованието си от състоянието на района. Според него липсата на грижа и отговорност води до повтарящи се гледки на разхвърляни отпадъци, дори на места, които ежедневно се посещават от деца и ученици.
Публикацията предизвика реакции в мрежата, като много граждани се съгласиха, че проблемът със замърсяването не се изчерпва с работата на почистващите фирми, а започва от личната отговорност на всеки.








Снимки: Здравей, Бургас.
Прочетете още
- 09:00 Силвена Роу със сълзи на очи в Хисаря: Затваряме една врата от нашата семейна история ВИДЕО
- 13:05 Градушка удари Крумовград и с. Обручище, улиците побеляха за минути СНИМКИ+ВИДЕО
- 11:00 21-годишният Росен се бори за живота си – шансът му струва 5400 лв., които семейството няма
- 12:00 Снежен капан на "Петрохан": Диана Русинова обвини държавата в липса на договори за почистване СНИМКИ+ВИДЕО