Дирекция "Автомобилна администрация" в Пловдив е с нов началник, съобщи TrafficNews. Георги Палагачев е назначен за временно изпълняващ длъжността директор. Преди няколко години Палагачев бе началник отдел "Контрол и статистика" към Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация".
През 2018 година е уволнен дисциплинарно от агенцията, тъй като при вътрешна проверка е установено, че служителят е нарушил трудовата дисциплина, като е ходил на курс за повишаване на квалификацията в работно време. Палагачев е обжалвал заповедта в Административен съд, но съдът е отхвърлил жалбата му.
Палагачев заема мястото на Иво Цакански, който една година бе директор на "Автомобилна администрация" в Пловдив. Той напусна скоропостижно поста заради е конфликт на интереси. Оказа се, че Цакански е заемал ръководната държавна длъжност, докато все още е бил собственик на фирма.
Прочетете още
- 11:00 Твърдят, че мъж е откраднал кутията за дарения на болно момиче в София СНИМКИ
- 09:00 "Да не стане беля": Родител сигнализира за опасност в пловдивски парк СНИМКИ
- 13:00 В Асеновградско броят пораженията: Коли смлени, градини унищожени СНИМКИ
- 12:00 Ще се качат на последния влак: три зодии, които скоро ще ги връхлети късмет