Две деца, без книжка, са хванати да карат мотори в Пиринско през почивните дни. Едното е катастрофирало тежко и е в болница.
Сериозният пътен инцидент е станал на 6 май, около 17.10 часа в с. Ваклиново, общ. Сатовча. При ясно време и сух бетонов път по ул. „Възрожденска“, неправоспособен водач на 16 години от същото село управлява мотоциклет „Жинлун“ и поради движение с несъобразена скорост, губи контрол над управлението като се блъска в тухлена ограда.
Сватба са готвели Ани и Явор, пометени на пешеходна пътека в София ВИДЕО
В резултат на инцидента водачът е получил съчетана травма на глава, гръден кош и корем. Настанен е в медицинско заведение в гр. Гоце Делчев с опасност за живота. Поради невъзможност водачът не е тестван за алкохол, взета му е кръвна проба. Установено е, че водачът е бил без предпазна каска по време на ПТП. Води се преписка.
Същия ден, около 17.50 часа служители на РУ Банско установяват малолетен водач да управлява по ул. „Страгите“ в града мотоциклет „Хонда“, нерегистриран по надлежния ред. Полицейските служители са съставили акт на родител на водача – 56-годишен мъж от гр. София. Случаят е докладван в прокуратурата.
Прочетете още
- 18:00 Митове и джапанки: Гръцката полиция срещу българския турист (или обратното)
- 13:00 Мъж отмъкна колело и го скри… за да не му го откраднат, докато търси плячка СНИМКИ
- 17:00 Доброто е заразно! Нека всички вземем пример от мъж от Варна
- 15:00 Когато единствената ти мечта е да се бориш. Думите на малкия Митко учат на уроци