Движението на леки и товарни автомобили по Дунав мост ще бъде спирано от днес до четвъртък, включително във вечерните часове.

Причината за ограничението е ремонт на съоръжението.

Още тази вечер ще бъде първото пълно затваряне на Дунав мост – от 20 часа вечерта до полунощ.

Така в продължение на четири дни за по четири часа вечер няма да има движение нито на леки и товарни автомобили, нито на влакови композиции, съобщи БНР.

В това време ще се излива специална смес по компрометираните бетонни плочи на моста, а за втвърдяването на материала се изисква пълна липса на вибрации. Именно това налага ограничаването на движението за четири часа, коментират от АПИ.

През останалото време трафикът в района на ремонта ще се осъществява в една лента и ще се регулира от пътни знаци.

Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват стриктно сигнализацията.