На 22 декември във Фейсбук група, обединяваща жителите и гостите на Дупница, бе споделена вдъхновяваща история, която предизвика множество положителни емоции и коментари. Потребителка на име Рая Стефанова разказа за случай на доброта и съвестност от страна на местен автобусен шофьор.
Стефанова обясни, че пътувала към Дупница, за да се прекачи на автобус за Сапарева баня, когато изгубила телефона си в автобуса. Оказало се, че шофьорът на превозното средство е намерил телефона, прибрал го е и дори се е свързал с нейните близки, за да организира връщането му.
„Не можах да повярвам. Хиляди благодарности отправям, а също и уважение към вашия съгражданин. Гордейте се и всички вие, неговото семейство, а също и колегите му“, написа тя в своята публикация.
Жената отбелязва, че не е успяла да научи името на добродушния шофьор, но описва автобуса като "бял с регистрационен номер КН 83-58".
Много от потребителите във Фейсбук изразиха гордостта си от постъпката на своя съгражданин и заявиха, че такива примери вдъхват надежда и вяра в доброто.
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 21:14 Мозайка от преди изригването на Везувий в Помпей ни напомня, че всички ще умрем
- 19:13 Фасове от небето: Младост гори, но не от страст
- 17:12 Столичанка в шок: Жена опита да вземе играчките на детето ѝ, напсува я СНИМКА
- 18:00 100 мотора – нито един човек: историята на един пост, който казва всичко
Маги 07:20, 26.12.2024
Браво ! Такива хора да има !