Двама моряци са загинали снощи на борда на драгажен кораб Milford край Варна. Инцидентът се е случил малко преди полунощ при все още неизяснени обстоятелства.
Корабът, плаващ под флага на Белиз, се е движел по направление Бургас – Констанца. Веднага след станалото се е насочил към пристанището в морската столица. Загиналите моряци са руски граждани - на 32 г. и 58 г., съобщи БТВ.
Информацията е потвърдена от Окръжната прокуратура във Варна. Образувано е досъдебно производство, води се разследване.
Назначени са съдебно-медицински експертизи за установяване на точните причини, довели до тяхната смърт. И към момента текат действия за установяване на причините и обстоятелствата, при които е възникнал фаталният инцидент. Предстоят разпити на членовете на екипажа, както и други действия за изясняване на фактическата обстановка.
Прочетете още
- 09:00 Над 300 хиляди българи имат имен ден днес: Ето идеи за пожелания, с които да ги поздравите!
- 11:00 Риболов в дупките: Жители на "Овча купел" с иронична благодарност към кмета за ул. "Кукуряк"
- 10:00 "Живеем в кенеф!": Мъж показа абсурдни паркирания в столичен квартал СНИМКИ
- 12:00 Запълниха дупки на паркинг с ... дървени трици СНИМКИ