Вълци нападат фермите във варненското село Извор. Местни жители се оплакват, че дивите животни нападат домашните и ги убиват.
Всичко започва в края на миналата година, когато животновъди намират удушено теле. И така за 2 седмици, убитите животни са вече 5.
Стефко Михайлев има ферма с крави от 30 години. От две седмици насам част от добитъка му бива убиван.
"Души ги и ги оставя, не ги яде. Станаха вече 5 животни", обяснява той пред Нова тв.
"Всичко започна от Коледа", настоява Златина Георгиева и допълва, че за дългогодишната практика на фермерите това е прецедент.
"Такова нещо не се е случвало", твърди и Стефко Михалев.
В началото местните мислели, че е чакал, но се оказало, че е нещо по-голямо, за да може да събори толкова големи животни.
Кметът на селото се опитва да намери решение.
"В тази ситуация може да помогне само ловната дружинка. В момента има трима ловджии, които да направят хайка", заяви Иван Иванов.