Задължително обучение по пътна безопасност от детската градина, ревизия на листовките и създаване на нови 28 полигона за обучение на шофьори - това са част от промените в сектор „Транспорт”, заложени в коалиционното споразумение на депутатите от четворната коалиция. Амбицията е да бъдат въведени в спешен порядък още през 2022 година
Народните представители са единодушни, че най-малките трябва да учат задължително каране на велосипед, а учениците от 11 и 12 клас – за пътната безопасност в класните стаи. И още - предвижда се връчването на актове и фишове да е изцяло електронно, а камерите на АПИ да следят за превишена средна скорост.
„По темата за пътната безопасност за първи път има 12 конкретни мерки, които са фокусирани. При нашия стар автопарк и страшно много сервизи в сивия сектор искаме да е ясно кой прави ремонта, кой дава гаранцията и кой носи отговорност за това нещо”, заяви Настимир Ананиев пред "Нова".
„Ние искаме ситуационни задачи в самите листовки, като по този начин да дадем една практическа насоченост на тази теория. Искаме хората, когато излязат и им дадат ключа от първата им кола, те да участват комфортно, да шофират и също така да бъдат толерантни на пътя”, добави той.
Прочетете още
- 07:00 Пътна помощ или пътна гавра? Шокиращ разказ за измама след тежката катастрофа на АМ "Тракия"
- 13:07 Румънско семейство с шокиращ сигнал за УМБАЛ-Бургас: Изгониха ни с абокатите! СНИМКИ
- 11:05 Задържаха шефа на митницата в Пловдив СНИМКИ
- 12:00 20 години над закона: Кой направи Семерджиев възможен?
Niki 16:50, 02.01.2022
А дане забравим че никаде в европа несе изисква 10 клас
Така де
По всичко личи, че ти Ники нямаш и четвърти клас.