Новият транспортен министър Гроздан Караджов е приел оставките на шефовете на НКЖИ инж. Стоян Стоянов и на БДЖ - Товарни превози инж. Християн Кръстев. Причината за решението е влаковата катастрофа в сряда, при която загинаха двама души, а шестима бяха ранени.
Два товарни влака се удариха челно край Локорско в сряда. Едната от композициите дерайлира. На място загинаха машинистът на едната машина и служител на БДЖ. Двама от пострадалите - мъже на 51 и на 59 години, са в тежко състояние.
Остваките на Стоянов и Кръстев бяха поискани от предшественичката на Караджов на пост - служебния министър Красимира Стоянова, припомня Нова. Служебният премиер Димитър Главчев пък незабавно освободи от поста му заместник-министъра на транспорта Бисер Минчев.
Прочетете още
- 16:00 Обвиниха дама в грозно дело, призоваха я да се поправи СНИМКА
- 14:59 Тина Ивайлова: Свободата на словото не се измерва с кафе пред камерите
- 18:13 Кървав инцидент над Владая: автомобили смазани, екипи търсят паднала кола в пропаст* ВИДЕО
- 13:00 Паричен дъжд през януари 2026: Три зодии ще се събудят по-богати