След като жена, бе разкарвана 18 часа из болници в Пловдив и накрая… почина, подобен случай се оказа, че има и в Димитровград, за щастие без фатален изход.

Там 64-годишен мъж, диагностициран с бронхопневмония и положителен PCR тест, не е приет в болница след обаждане от личния му лекар на тел. 112.

Петър Петров, който е зет на мъжа разказа пред Нова тв, че в момента болният е без температура и си е вкъщи.

Във вторник обаче неговите премеждия не са били никак леки. След като личният му лекар се свързва със 112, какъвто е протоколът, "Спешна помощ" отказва да изпрати линейка и да го вземе. Мотивът – няма места къде да бъде настанен!

"Шокът в цялата ситуация е, че имаме болен, а не знаем какво да правим", настоя Петров.

Здравните власти в града са започнали проверка.

Д-р Соня Димитрова, директор на РЗИ, заяви, че всъщност има места в лечебните заведения в района, където се осъществява лечение на болни от COVID-19.

"В МБАЛ Хасково има три отделения, където се лекуват болни с коронавирус. Разкрити са и нови 13 места през последните дни", настоя тя.

"След проведени разговори с ръководството на МБАЛ Хасково се оказа, че няма човек, който да дава информация за трите места, където се приемат случаи на COVID-19", посочи тя и се зарече, че ще бъде извършена проверка.

УМБАЛ "Свети Георги" излезе със становище за починалата пловдивчанка

Пет болници отказаха да приемат пловдивчанка със съмнения за Covid. Тя почина... без Covid