Една снимка не остави равнодушни в социалните мрежи. Предприемчив водач открил начин как да зареди електромобила си край своя дом. Кабел е спуснат от терасата на един от етажите на сграда в Бургас, за да зареди машината. Снимка от ситуацията, която вече не е прецедент из родните градове, е разпространена във Facebook, а реакциите не закъсняват.

"Колега, ако завали дъжд, к'во правим с тоя бакелитов разклонител?", чуди се къде на шега, къде сериозно Веселин Динчев.

За часове публикацията му събира стотици реакции — някои се смеят на неволите на водачите с електрически коли, други са впечатлени от предприемчивостта на бургазлията.

"Браво на човека! За какво да плащаме на зарядните станции, като можем и с домашен ток?", пише бургазлия.

"Когато си купиш ел. кола и не се усетиш как ще я зареждаш", отбелязва Ани Петрова.

"А сега си представете, ако всяко семейство там има ел. кола и иска да я зарежда с домашен ток", пише Добрин Димитров.

"За всички необразовани хулигани в коментарите — зарядните пистолети за електрически автомобили са водоустойчиви и са проектирани да бъдат безопасни за използване дори при дъжд или сняг. Те отговарят на строги стандарти за водо- и прахоустойчивост, обикновено с рейтинг IP54 или по-висок (някои достигат IP66)", смята Добрин Г.

"Те хубу, ама я виж разклонителя от втория етаж", допълва Веселин Д.

Случката за пореден път повдига въпроса за зареждането на електрическите коли в големите градове, както и за пореден път доказва, че родната инженерна мисъл може да се справи с всякакви неудобства.