14-годишно дете пострада леко след падане от стена за катерене в пловдивски мол в понеделник вечерта. Причината за инцидента е скъсване на обезопасителното въже, докато детето вече се е спускало, коментира управителят на търговския център Александрина Янева.
„Момичето е паднало от около два метра. От записите на видеокамерите не е ясно как точно става инцидентът - дали при преобръщане, или просто въжето се протърква от катарамата. За щастие, детето няма сериозни травми, реагирано е веднага”, добави Янева.
След преглед в болница е установено, че детето няма счупвания, но по думите на Янева, е било силно уплашено. Тя допълни, че момичето е било с майка си в мола, а до болницата ги е придружил и наемателят на съоръжението, съобщи БНР.
Стената се стопанисва от наемател на мола. По уверението на Янева той има актуални застраховки и ревизирани проверки на обекта. Съоръжението е затворено, а причините за инцидента се разследват от полицията. Предстои днес специалисти да огледат стената за катерене.
Прочетете още
- 18:02 PIGEON express - куриерска услуга на световно ниво: локъри 24/7, модерни обекти и доставка 7 дни в седмицата
- 08:00 Панелните PCR изследвания – бърза и прецизна диагностика при респираторни и полово предавани инфекции
- 09:00 Когато тротоарът е лед, а институциите – в дълбок сън, Плевен пали контейнерите
- 10:00 „Забавление" на ръба: ученици в Плевен замерят хора и коли със снежни топки ВИДЕО
