Катастрофа между камион и лек автомобил е станала снощи край пътен възел на АМ „Тракия“ в област Стара Загора, съобщиха от ОДМВР.
Инцидентът е възникнал около 22:10 ч. на 21 октомври 2025 г. на път I-5, в района на км 240. По първоначални данни сблъсъкът е между товарна композиция – влекач „Ман“ с полуремарке, управляван от 38-годишен мъж, и лек автомобил „Ауди“, шофиран от 26-годишен водач.
При произшествието е пострадал шофьорът на лекия автомобил, който е откаран в болница с различни наранявания, но без опасност за живота.
И двамата водачи са тествани за употреба на алкохол, като пробите им са отрицателни.
По случая е образувано досъдебно производство в сектор „Пътна полиция“ по чл. 343, ал. 1, б. „б“ от Наказателния кодекс под надзора на Районна прокуратура – Стара Загора.
Прочетете още
- 08:00 Електрошок: Изкъртена зарядна станция на „Московска" продължава да работи геройски
- 11:00 "Ритаха я по гърба и глезена": Баща от Варна разказа за нападение над дъщеря си и нейна съученичка
- 10:00 Родопчани – хора от друго тесто: трудолюбиви, добронамерени и истински
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 октомври: Раци, елиминирайте разхода, който "изяжда" спестяванията ви