ТИР е катастрофирал тази нощ на автомагистрала „Тракия“, съобщават пътуващи по трасето. Инцидентът е станал в района на 4-ти километър в посока София.
На този етап няма официална информация за причините, довели до катастрофата, както и дали има пострадали хора.
Предстои тежкотоварният автомобил да бъде изтеглен от специализирана техника.
Движението в участъка се осъществява само в изпреварващата лента, което създава временни затруднения за шофьорите. На място са екипи на „Пътна полиция“, които регулират трафика.

От Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) призовават водачите да се движат с повишено внимание, да съобразят скоростта си със ситуацията на пътя и да следват указанията на органите на реда.
Междувременно от Министерството на вътрешните работи съобщиха на сайта си, че през изминалото денонощие в пътни инциденти са загинали трима души, ранени са 17. Регистрираните произшествия в страната за този период са 17. От началото на месеца са станали 551 тежки произшествия с 37 загинали и 271 ранени. В София за денонощие са регистрирани 12 леки и едно тежко произшествие с двама ранени и без загинали.
*ОБНОВЕНА в 12:32 ч.: От Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) информират, че движението при км 4 на АМ "Тракия" в посока София вече е възстановено.

Снимки: Георги Гецата / Facebook / Viber
Прочетете още
- 17:00 Изчезнаха 12 ключови снимки по делото „Сияна" – бащата на детето с тежки обвинения
- 10:20 PIGEON express стартира с технологичен модел за ново поколение куриерски услуги
- 19:00 Нагла кражба в София: Свалиха катализатор на кола, паркирана пред блок
- 18:14 Удар, щети и бягство: Издирват кола със счупен фар след инцидент СНИМКИ