Шофьор сподели кадри, които показват как за малко да не стане част от инцидент на пътя, това видя Glasnews.bg в социалните мрежи. На видеоклипа се забелязва как снимащият правомерно кара в платното си за движение, когато към него се приближават два автомобила, които изпреварват кола.
Водачът на първия автомобил без малко да не се удари челно в колата на снимащия, но в последния момент се връща в лентата, в която трябва да кара, автомобилът е и без включени светлинни показатели. Втората кола, която се движи в насрещното, минава в платното си за движение по-рано, но при разминаването им си личи, че страничната дистанция е доста скъсена, което също може да предизвика ПТП.
Инцидентът се случва в първия ден на август, в 17:40 часа около до София. Маркировката на пътя липсва и не става ясно дали водачите на автомобилите, които изпреварват, са имали право да извършат маневрите си, но наближаващият автомобил на снимащия трябва да е знак, че изпреварването може да доведе до инцидент.
Видео: Герго Гергов
Прочетете още
- 18:00 Знаят ли новите водачи правилата в кръгово движение? Вижте сами ВИДЕО
- 19:00 Нагло нарушение: Шофьор изпреварва през аварийната лента ВИДЕО
- 22:00 GlasNews пита: Има ли в България проблем с полицейското насилие?
- 20:00 Нищо подобно никъде в Слънчевата система: откриха мистериозна синя мъгла на Плутон