Случай на небрежност разтърси социалната мрежа Facebook след емоционален пост на Юлина Руменова. На 12 май 2025 г. тя пътува с автобуса по линията Пловдив – Благоевград, обслужван от фирма „Струма 11“ ООД, като качва от Самоков със себе си и своята домашна котка, поставена в специализиран светлобежов, дишащ сак.

Вместо да бъде с нея в купето, шофьорът настоява животното да бъде оставено в багажното отделение, както и при предишни нейни пътувания с тази фирма, с мотива „комфорт на пътниците“. Автобусът спира на две спирки в Дупница, където пътници отварят багажника, за да вземат своите вещи.

Когато пристига в Благоевград, Юлина с ужас установява, че сакът с котката липсва. Вместо съдействие, тя получава груба реакция от страна на шофьора:

„Ще ти мине, вината си е твоя“.

Котката е черно-бяла, наскоро кастрирана и с оток в гърдите, който изисква лечение. Юлина призовава човека, който евентуално е взел чантата по погрешка, да я върне незабавно.

Под публикацията ѝ в социалната мрежа заваляха десетки коментари. Оказва се, че това не е първи подобен случай с въпросната фирма.

„По същия начин преди две години от автобус на същата фирма откраднаха куфар с багаж на стойност около 3 000 лв. и ценни документи. Шофьорът спря на нерегламентирана спирка в София, а когато пристигнахме на автогарата – куфарът липсваше“, написа Кристина Иванова.

Други потребители търсят логично обяснение за случилото се:

„Дали някой не е свалил чантата, за да има достъп до своя багаж, и после е забравил да я върне обратно? Може да се провери на спирките, където са слизали пътници“, коментира Евето Чонева.

Ако някой има информация за изчезналата котка, нека се свърже с Юлина Руменова чрез Facebook. „Тя има нужда от грижа. Отгледала съм я от бебе“, заключва Руменова.