Мястото, което трябва да бъде една от гордостите на град Русе – районът около новия Ритейл парк и зала „Арена Русе“ – е обрасло с боклуци и занемарено. Вместо чистота и приветлива обстановка, посетителите се сблъскват с шокираща гледка: фонтан, пълен с мръсна вода, найлонови торбички, бутилки и строителни отпадъци.
Снимки, публикувани в социалната мрежа, показват как фонтанът се е превърнал в открито сметище. Авторът на публикацията иронично коментира: „Новият Ритейл парк и Арена Русе – красота!“
Под кадрите не закъсняха и реакциите на други русенци:
„Сигурно по проект е предвидено да има сметище там.“
„И какво искате да покажете с тези снимки? Колко са невъзпитани децата ни. Може само на себе си да се сърдим.“
Състоянието на пространството повдига въпроси не само за поддръжката от страна на институциите, но и за културата на обитаване и отношение към общото. Проблемът очевидно не е само в липсата на почистване, а и в липсата на елементарна отговорност от гражданите, които ежедневно минават покрай това място.
Снимки: Beyhan Hass