Жителка на квартал „Владиславово“ във Варна, Снежанка Чолакова, сигнализира за нерегламентирано сметище, намиращо се зад блок 33.
Жената публикува снимка във Фейсбук и сподели разочарованието си от липсата на действия по проблема.
„Докога ще се търпи тази мизерия? Налага се да ходим с противогази, миризмата не се търпи вече, пари на очите. Моля за адекватни мерки!“, пише Снежанка Чолакова в своята публикация.
Живущи в района настояват за незабавно почистване на сметището и предприемане на мерки, за да се предотврати появата на ново.
Кметът на район „Владислав Варненчик“ Николай Костадинов написа в секцията за коментари следното:
„Поне веднъж в седмицата се чисти, но за съжаление ефектът е малотраен - няма такъв генератор за боклук! Подали сме точката за обезпечаване с видеонаблюдение и имаме обещанието от Общината, че ще се случи до края на годината, надявам се, че по този начин, до някаква степен ще се реши проблемът - ще можем да установяваме извършителите по-лесно!“.

Прочетете още
- 16:00 Пред 26. СУ се образува сметище, върнете контейнерите на старото им място! СНИМКИ
- 13:05 Градушка удари Крумовград и с. Обручище, улиците побеляха за минути СНИМКИ+ВИДЕО
- 11:00 21-годишният Росен се бори за живота си – шансът му струва 5400 лв., които семейството няма
- 12:00 Снежен капан на "Петрохан": Диана Русинова обвини държавата в липса на договори за почистване СНИМКИ+ВИДЕО
Добри 22:02, 04.10.2024
Добре.Установихте нарушителите.Какво следва?Нищо.Докато не им се спрат помощите и да започнат да работят-така ще е.