От обедните часове на 11 юни близките на Енрико Феррези са в пълна неизвестност относно неговото местонахождение. Последната потвърдена информация сочи, че младият мъж е бил забелязан в района на Централна гара – Пловдив около 12:00 часа, след което всякаква връзка с него е прекъсната.

Тревожната новина беше разпространена от Фирдевс Методиева във Facebook, с надеждата, че чрез социалните мрежи ще се стигне до хора, които може би са го видели.

„Ако някой има дори най-малка информация за Енрико – моля, свържете се с мен незабавно. Всеки детайл може да се окаже от огромно значение“, апелира Методиева.

Тя призовава хората не само да се оглеждат за него, но и да споделят снимката му, за да се достигне до по-широка аудитория. Както е известно, реакцията на обществото в първите часове след изчезване често е решаваща.

Всеки, който разполага с информация, може да сигнализира на телефон 112, в най-близкото районно управление на МВР или директно да се свърже с близките чрез социалните мрежи.