Не мога да кажа дали има незаконно строителство във ваканционно селище Елените, заяви пред журналисти кметът на община Несебър Николай Димитров. "Събрали сме се да помогнем на хората и да работим“, каза той.
На въпрос дали деретата са били почистени преди бедствието, той отговори: "А трябва ли да знаем кога ще има бедствие, за да ги чистим? Службите свършиха това, което е трябвало да се свърши".
По думите му в момента приоритет е дейността на кризисния щаб и оказването на помощ на пострадалите.
Потопът в "Елените": ДНСК започва проверка за отклонения в строителството
"Тепърва ще има проверки и ако се установи нещо, което е неправилно, ще се търсят причините. Сега трябва да си свършим работата, за която сме се събрали – кризисният щаб, а след това да се правят проучвания", допълни Димитров.
В отговор на въпрос какви превантивни мерки са били предприети на местно ниво преди влошаването на метеорологичната обстановка, кметът обясни: "Превантивните мерки, които предприемаме, са всички дъждовни канализации и шахти да бъдат почистени – и те бяха почистени. Просто голямото количество дъжд – това си е природа. Ние предприемаме това, което трябва - почистваме, хората работят денонощно. Преди валежите всичко беше почистено. Когато е нужно, чистим и деретата – те също си имат отводняване".
Смъртоносният потоп по Черноморието: Откъде се е взела толкова много вода - ето отговора СНИМКИ
Прочетете още
- 23:00 Дневен хороскоп за 4 октомври: Близнаци, не слушайте хорското мнение
- 09:00 Зимата дойде през есента, ето как да подготвите колата за снежни пътешествия
- 08:00 Деца газят през локви, за да стигнат до училище СНИМКИ
- 10:00 Оплаквания от препълнени автобуси в Сливенско: Пътници пътуват прави и рискуват живота си ВИДЕО