Ново огнище се е разпалило от вчера на пожара на българо-гръцката граница в планината Славянка, каза директорът на Държавното горско стопанство (ДГС) в Катунци. Положението там остава сложно, посочи той.
"Не стига, че толкова време не може да се справим с този пожар, много труден терен, много сложна организацията и отделно полетата с мини, на всичко отгоре от вчера имаме и ново огнище, където пак трябва да се правят нови организации, да се отделя ресурс, да се отделя техника", каза Поюков.
Пожарът в планината Славянка е ограничен
Огнището е от западния фронт и е на един километър от мястото, където вече са били ограничили пожара и са го вкарали в някакъв периметър, каза директорът на горското стопанство.
Към новото огнище са насочени хора и техника. На място има и един голям булдозер, който прави допълнителна просека. За жалост това означава, че още 1200 декара ще ги заградим, за да може да държим пожара в този периметър, каза Поюков за БТА.
Днес в борбата с огъня се очаква да се включат и два испански самолета, с по-голяма вместимост. Служители на пожарната, Югозападното държавно предприятие (ЮЗДП), Регионалната дирекция по горите, военни и доброволци ще продължат и днес борбата с пожара на българо-гръцката граница.
Прочетете още
- 21:00 Гласът на служителите и системните недостатъци в МВР
- 08:00 Няма такава пропаднала държава, колата катафалка на Митко се движи свободно из града!
- 07:50 Фармацевти от семейните аптеки излизат сред хората с мисия за здраве и превенция
- 10:57 Скутаре трети ден без лекар – джипито се оказа свързано с разследване на злоупотреби