До 17 часа днес е ограничено движението на МПС над 12 тона без вериги с ремаркета и полуремаркета по път II-37 Батак – Доспат, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".
Причината е обилен снеговалеж и снегопочистване. Ограничението е обозначено с пътни знаци.
От АПИ припомнят, че в нощта на Бъдни вечер срещу Коледа се очаква понижение на температурите, а по високопланинските райони е възможно дъждът да премине в сняг, като с това се увеличават и предпоставките за поледици.
Прогнозата на метеоролозите е, че на 24-ти срещу 25-ти декември във вечерните и ранните сутрешни часове на места в Западна България и Предбалкана дъждът ще се примесва със сняг.
В тази връзка Агенция "Пътна инфраструктура" призовава шофьорите да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със съобразена скорост и да не предприемат рискови изпреварвания и маневри.
Безопасна Коледа: КАТ вади 3600 катаджии по всички пътни артерии!
Прочетете още
- 14:37 "Ситуацията е страшна – пълен блокаж": Километрични колони и инциденти на АМ Тракия
- 11:00 В София: Маскиран открадна кутията за дарения на 5-годишно момиченце ВИДЕО
- 09:00 Градусите скачат, а с тях и рискът за колата: как да подготвим автомобила за екстремните жеги
- 11:15 Издъхна стопанинът на обесеното куче Костадин, друго куче лежи до него СНИМКИ