Русия бе обвинена в Съвета за сигурност на ООН, че е предизвикала световна продоволствена криза и че е създала опасност от масов глад, започвайки войната срещу Украйна, "житницата на Европа".
На среща, посветена на хуманитарната ситуация в Украйна, постоянният представител Никола дьо Ривиер предупреди, че "Народите на развиващите се страни ще са първите засегнати", информира БНР. Руският му колега Василий Небензя отговори, че "истинските причини за силните турбуленции на световните пазари за хранителни стоки, не са действията на Русия, а по-скоро неконтролираната истерия на санкциите, наложени от Запада срещу" Москва.
Прочетете още
- 23:01 GlasNews за тройното убийство: Проговориха местни и приятели на жертвите, Сарафов сравни случая с Twin Peaks ОБЗОР
- 19:08 Местен избухна за кървавия ужас в Петрохан: Те бяха мои съседи. В планината хората се спасяват взаимно СНИМКИ
- 16:55 Мъж ритна в лицето 13-годишен младеж заради игра със снежни топки
- 21:00 Слънцето удря отново: магнитна буря се задава, възможни пикове до G2