Пазарджишки огнеборци гасиха пожар в открит сеновал с люцерна. Сигнал за лумналия огън бил получен около 01.00ч. в понеделник.
По първоначални данни инцидентът възникнал в сеновал, намиращ се в землището на пазарджишкото село Сарая.
Незабавно към мястото са насочени екипи от РСПБЗН-Пазарджик с три противопожарни автомобила и джип. Няколко часа по-късно огънят бил локализиран, но за пълното му потушаване били необходими общо близо 20 часа усилена работа на огнеборците.
Стихията успяла да унищожи около 600 бали с люцерна, но са спасени близо 1200 бали. Размерът на щетите нанесени на собственика, както и причините довели до възникването на пожара са в процес на изясняване.
Прочетете още
- 10:45 Ученици и учители се молят за 14-годишния Румен, пострадал тежко след падане с тротинетка СНИМКА
- 15:11 Човекът, който промени хода на астрономията: Кой е Николай Коперник
- 12:04 Прокуратурата разследва смъртта на момиченцето, издъхнало в София
- 13:00 Зодиите, които ще получат голяма изненада през май