Огромни клонове се стовариха върху път непосредствено до детска площадка в Чирпан. Това се съобщава в местна Facebook група. Инцидентът предизвика гнева на потребителите на социалната мрежа.
Част от дървото най-вероятно е паднала на 11 септември сутринта.
За щастие, в района тогава не е имало деца и родители. Но гневът по-скоро е породен от скорошното рязане на дърветата в града. Нещо, което гражданите тогава намериха за "излишно", тъй като дърветата не бяха опасни. Но явно опасните такива не бяха застигнати от трионите на общинската администрация.
"Има подадени четири жалби до екологията, но никой нищо не прави, чакат да стани белята и тогава започват. Има още клони, които ще паднат, но еколожката нищо не предприема. В движение минава с колата да види какво правят работниците и бяга. Срам и позор за Чирпан", твърди живущ в града в коментар под оригиналната публикация.
Жена пък коментира: "Еколозите / ако изобщо са такива / би трябвало да разпознават тези дървета. Казват се Гледичия и имат много чупливи клони. Това би трябвало да го знаят. И да направят така, че да не са опасни за хората. Като например да се подрязват определени клони, особено ако са около място, където минават пешеходци или има път. Да ама не."
"Това се очакваше. Хубавото е, че няма пострадали! В тази обновена градинка играят много деца!!! Така и не разбраха нашите еколози, кмет...и др., че има много стари бодливи дървета за орязване. Орязаха по никое време липи и кестени, а оставиха неподрязани, опасните и спешно нуждаещи се дървета от подрязване. Възмутена съм от безхаберието на нашите общинари и кмет", гласят други коментари.
На снимките, които събраха стотици рекации във Facebook, се вижда огромен клон, който е блокирал част от улица "Свобода". Наоколо има други високи дървета.
Снимки: Красимира Паунова, "Чирпан / Chirpan"