Поредна агресивна проява между шофьори предизвика напрежение по софийските улици. За случката съобщи Теодор Георгиев в публикация във Фейсбук на 9 април. Той е прикрепил и няколко видеоклипа към поста си.

По думите му, водачите на два автомобила – синьо BMW и черно Maserati – са се засичали многократно и са извършвали опасни маневри в движението. Ситуацията започва на светофара до хотел „Вега“ и завършва преди Семинарията, като междувременно се е стигнало и до опит за физическа саморазправа.

Шофьор криволичи по пътя през Искърското дефиле, оказа се здраво почерпен ВИДЕО+СНИМКИ

„Преди хотела синьото БМВ започна с подаване на къси и дълги светлини. На следващия светофар, от мястото до шофьора на другия автомобил слезе мъж – вероятно с цел саморазправа – и след кратко време се върна обратно“, написа Георгиев. Именно след този момент започва и агресивното поведение на шофьорите на двата автомобили, включително засичане на останалите участници в движението.

В един от клиповете се вижда и жена, седнала на пътното платно, която маха с ръце. Георгиев твърди, че именно тя е управлявала „Мазерати“-то и вероятно е била напръскана с лютив спрей по време на конфликта.

„От видеата някой може да си прави заключения, че някой е по-малко виновен в разигралата се ситуация, но не - хората, които управляваха тези две коли, бяха безобразници! Първо - този, който провокира това нещо (вероятно синьото БМВ с подаването на къси и дълги, поне от това, което видях, но не се знае дали преди това не е имало друго събитие), и второ - тези, които решиха да отвърнат на тази провокация по абсолютно безумен начин, незачитайки риска за околните и за себе си дори“, коментира авторът на публикацията.

Към момента няма информация дали е подаден сигнал до органите на реда, нито дали има предприети действия по случая. Ситуацията обаче за пореден път повдига въпроси за агресията на пътя и липсата на контрол над подобни опасни прояви.