При извършени съвместни проверки на Комисията за защита на потребителите и Националната агенция за приходите на територията на търговски обекти, намиращи се на летище „Васил Левски“ София, бяха установени нарушения на Закона за въвеждане на еврото в България, съобщиха от КЗП.
В хода на проверките инспекторите установиха, че има обекти, в които цените на част от стоките са обявени само в лева, без да са обозначени и в евро. Други установени нарушения са неправилно превалутиране от левове в евро, както и изписване на цените и валутите с различен шрифт.
Съставени са констативни протоколи, като за извършените нарушения законът предвижда налагане на санкции от 400 до 7000 лева. При установяване на повторно нарушение санкцията се увеличава и достига до 14 000 лева.
КЗП продължава да следи за стриктното спазване на Закона за въвеждане на еврото в Република България и отново призовава търговците за добросъвестно изпълнение на вменените им задължения, посочват още от комисията.
Прочетете още
- 08:00 Срам! Тарикат се промъкна в двор, опита да отмъкне апетитни лакомства
- 20:00 Агресивен мъж вилнее из Асеновград! Ругае и посяга СНИМКИ
- 19:41 Няма открити предсмъртни писма край Околчица, вижте какво е имало в автомобила ковчег
- 21:00 Байдън починал през 2019 г.? ВИДЕО с президента, наместващ изплъзнала се маска, взриви нета