Аварията със спукания водопровод на главната улица "Иван Вазов" в Сопот е успешно отстранена.

Проблемът, който възникна снощи и предизвика затруднения за местните жители, вече е разрешен. Новината беше съобщена от кмета на Община Сопот, Станислав Стоенчев, който изрази благодарността си към екипите, работили на терен.

"Благодаря за своевременната реакция на ВиК и ВМЗ, благодаря за бързата и качествена работа на всички, които бяха на терен",  заяви Стоенчев, подчертавайки значението на координираните усилия за бързото справяне със ситуацията.

Своевременната намеса е предотвратила по-сериозни последствия. Очаква се нормалното водоподаване в засегнатата част на града да бъде възстановено.

Не е известно кога ще стартират ремонтните дейности по пътната настилка и тротоара, които пропаднаха вследствие на ВиК аварията.

Пропадна част от пътя на изхода на Сопот към Анево

Междувременно, кметът информира за друга възникнала авария - този път на главния път в село Анево. Той увери жителите, че и този проблем ще бъде отстранен в най-кратки срокове, като ремонтните дейности са планирани за утре.

Кметът на сопотското село - Николай Николов, информира жителите, че в сряда ще бъде спряно водоподаването, докато се работи по остраняването на аварията.