Булевард „Дунав” е отворен за движение, съобщи кметът на Пловдив Костадин Димитров. Автомобилите вече могат да преминават и по участъка от кръстовището с бул. „Васил Левски” до кръстовището с бул. „Васил Априлов”.
Това обаче трябва да става с повишено внимание, тъй като е положен само първият слой асфалт, както и при спазване на въведената временна организация на движение.
След почивните дни пътят ще бъде поетапно затварян за довърършителни дейности, в това число и за полагане на маркировка.
Строително-монтажните работи по „Дунав” са част от третия етап на Интегрирания проект за водите на Пловдив по Оперативна програма „Околна среда”. Той започна в края на 2020-та година и включва реконструкция и рехабилитация на Главен колектор VII с дължина 2,8 км - южното платно на бул. „Дунав“ до бул. „Брезовско шосе“.
Прочетете още
- 16:00 Побой в Скравена: Мъж с потрошени ребра, дъщеря му вдига протест ВИДЕО 18+
- 23:05 Шофьор блъсна паркиран автомобил в Пловдив и избяга СНИМКИ
- 14:00 "Риболовен сезон 2025 – открит!" Столичани се изправиха с хумор срещу дупките СНИМКА
- 15:00 Джунгла в София! Търсят се деца, кучета и общинари СНИМКИ