Десетки жители на пловдивското село Марково бяха принудени да се натъпчат в маршрутка, за да стигнат до работните си места в Пловдив.
Абсурдната ситуация става извън всякакви закони на физиката, при нулева дистанция, за противоепидемични мерки не може и дума да става.
Защо в пика на пандемията в Пловдивско са принудени да пътуват така?
"Всички бяхме като риба в бурканче. Автомобилът е предназначен за около 15 души, а ние бяхме значително повече. При такива условия няма шанс да се спазват никакви мерки срещу заразата", разказват пътници пред Нова тв.
"Решението на този проблем трябва да бъде кардинално. В напреднали преговори сме линиите до Марково да бъдат удължени", обясни на свой ред кметът на Община Родопи.
Прочетете още
- 08:00 US базите у нас и бомбоубежищата, които събират едва 2,57% от населението на България КАРТА и СПИСЪК
- 10:00 Не инцидент. Не грешка. А Вандализъм: Две години подред на 1 март деца правят бели СНИМКИ
- 11:00 Напрежение преди протеста: Майката на Митко предупреди, че може да бъде спрян достъпът до мястото
- 12:00 Маскиран апаш вилнее в София! Разби врата, отмъкна пари ВИДЕО