Много е важно да се въведе предметът „Религия и православие” в училищата. Това каза патриарх Даниил след тържествената церемония за неговата интронизация.
Българският патриарх отбеляза, че в момента се преподава този предмет, но като факултативен, свободно избираем, и посочи, че резултатите са съвсем други, когато е в задължителната програма. „Тези, които не са православни, ще могат да изучават католицизъм, ислям, протестантство, етика или философия”, добави той.
Той е, неговото име е... България има нов патриарх
В отговор на въпрос за нуждата на младите от вяра и привличането им към църквата, Негово Светешейство посочи, че всички се нуждаем от вяра. „Нима старите, които живеят в отчаяние и в самота, не се нуждаят от подкрепа”, отбеляза той допълвайки, че Господ е дал живота си, жертвал се е за всяка човешка душа, пише БТА.
„В Свещеното писание чуждият – това е дяволът. Ние нямаме врагове сред човеците”, така коментира патриархът призива на президента Румен Радев да пази църквата от чуждо влияние.
Снимка: Нова телевизия
Прочетете още
- 13:00 Отведохме я за повръщане, върнаха ни я в ковчег: гняв в Добрич след смъртта на дете
- 12:00 Жена избухна за смъртта на Стефан, потресла България: Петима срещу един - съзнателна агресия и страхливост
- 18:00 Теро загуби своя човек, ще му даде ли някой шанс СНИМКИ
- 15:50 Спецоперация! Откриха кило смъртоносна дрога в Мерцедес на АМ Тракия